KOMPLUS – tworzymy aplikacje dedykowane od 19 lat

KOMPLUS – tworzymy aplikacje dedykowane od 19 lat

W KOMPLUS aplikacje dedykowane to najczęściej tworzone systemy CRM dla Klientów. Śmiało więc możemy się pochwalić doświadczeniem w ich tworzeniu.

 

Programy pisane na indywidualne zamówienie, znacznie ewoluowały przez 19 lat istnienia firmy. Zmieniły się metody tworzenia oprogramowań i ich zastosowanie, zmieniły się potrzeby i oczekiwania Klientów.

Kiedyś, były to aplikacje wewnętrzne, stworzone w architekturze pracownik-serwer, dostępne tylko w siedzibie przedsiębiorstwa.

Klient uczestniczył w procesie tworzenia oprogramowania tylko w pierwszej fazie – określania swoich oczekiwań względem aplikacji, a potem po kilku miesiącach otrzymywał gotowy produkt – niekoniecznie zgodny z jego wyobrażeniem.

 

Teraz, są to programy webowe, z mobilnym dostępem -wystarczy Internet. Programy bardzo złożone, otwarte na Klienta – często samodzielnie przez niego obsługiwane i angażujące pracownika tylko w minimalnym stopniu.  

Aplikacje dedykowane tworzone są dużo szybciej i precyzyjniej.  To praca etapowa, metodykami zwinnymi, dzięki której Klient zapoznaje się z modelem systemu już na pierwszym etapie prac i uczestniczy w każdym kolejnym, testując aplikację i zgłaszając uwagi, co pozwala na optymalne dopasowanie programu do Klienta.

 

Obszary w których najczęściej sprawdza się oprogramowanie CRM na zamówienie.

  • zarządzanie relacjami z Klientem – każda firma ma indywidualnie ułożone procesy przed-sprzedażowe, sprzedażowe i po-sprzedażowe, co wymaga indywidualnego zaprojektowania programu CRM dla handlowców czy działu obsługi klienta.
  •  zarządzanie zasobami ludzkimi, czyli systemy HRM ( ang. Human Resource Management) – premiowe, motywacyjne, realizacji celów, które każda firma dostosowuje do swoich możliwości i kultury zarządzania firmą
  • zarządzanie procesami biznesowymi BPM ( ang. Business Process Management) – czyli automatyzacja procesów biznesowych np. zarządzanie zleceniami w firmach produkcyjnych, automatyczna obsługa Klienta w procesach rezerwacji.

 

Aplikacje dedykowane sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie możemy znaleźć na rynku gotowego programu który spełniłby nasze oczekiwania.

 

Zobacz więcej w Oprogramowanie na zamówienie ; Sposób na szybkie tworzenie oprogramowania