Microsoft Exchange – profesjonalna poczta firmowa

Microsoft Exchange – profesjonalna poczta firmowa

Bezpieczna i niezawodna poczta firmowa Microsoft Exchange to profesjonalne rozwiązanie dla biznesu. Przeprowadzamy migracje poczty firmowej do usługi Microsoft Exchange

Poczta email jest obecnie jednym z podstawowych narzędzi wykorzystywanych do prowadzenia biznesu. Wymagania, które powinna spełniać, aby była niezawodna i bezpieczna znacznie zawęża wybór wśród dostawców poczty elektronicznej.

W firmach najczęściej konta pocztowe w firmowej domenie konfigurowane są i przechowywane na wykupionym hostingu (serwerze). Użytkownicy do przeglądania poczty wykorzystują programy pocztowe takie jak Outlook lub darmowe aplikacje umożliwiające połączenie się z kontem pocztowym za pomocą przeglądarki internetowej.  Takie rozwiązanie, przy rosnącej liczbie przetwarzanych wiadomości i ważności przesyłanych informacji drogą mailową staje się niewystarczające pod względem funkcjonalności oraz bezpieczeństwa.

Jako firma IT, która na co dzień obsługuje firmy i spotyka się z problemami związanymi z obsługą poczty hostingowej, rekomendujemy przejście do usługi poczty Microsoft Exchange.

 

Zalety poczty Microsoft Exchange:

 • Bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa poczty email wg standardów Microsoft (własne Datacenter, Certyfikaty ISO 27001).
 • Niezawodny mechanizm archiwizacji poczty w dwóch niezależnych miejscach.
 • Łatwe zarządzanie skrzynkami z panelu administratora.
 • Możliwość administrowania całym środowiskiem pod kątem bezpieczeństwa poczty.
 • Możliwość przywrócenia usuniętych wiadomości (do 30 dni).
 • Inteligentny filtr antyspamowy, automatyczna reakcja systemu w przypadku działań przypominających ataki cyberprzestępców (np. wysyłka dużej liczby takich samych maili w krótkim czasie).
 • Łatwe udostępnianie skrzynki pracownika w przypadku nieobecności.
 • Możliwość obsługi jednej skrzynki mailowej przez kilka osób np. ogólnego adresu firmowego podanego na stronie www.
 • Łatwa obsługa poczty, tradycyjny Outlook, nowoczesne funkcje.
 • Możliwość rozszerzenia usługi o komunikator Teams, Sharepoint czy serwer OneDrive do grupowej pracy na plikach.

Zapytaj o indywidualną wycenę poczty Exchange dla Twojej firmy.


Jak działa poczta Exchange?

Gdy uzyskujesz dostęp do poczty e-mail lub ją czytasz, nie pobierasz jej i nie przechowujesz na urządzeniu przenośnym; zamiast tego czytasz ją z serwera programu Exchange. To umożliwia uzyskanie dostępu do poczty e-mail nawet wtedy, gdy nie masz połączenia z Internetem.

 1. Wygoda korzystania – pocztę Outlook możesz obsługiwać na komputerze, telefonie i przeglądarce – wprowadzone zmiany widoczne są na każdym urządzeniu, w czasie rzeczywistym.
 1. Bezpieczeństwo – zapewnia wielopoziomowe zabezpieczenia w razie awarii, próby kradzieży czy błędem pracownika 
 • inteligentny filtr antyspamowy
 • możliwość przywrócenia usuniętych wiadomości ( do 30 dni)
 • możliwość szybkiej zmiany hasła, wprowadzenia zmian ustawień z poziomu administratora lub blokady dostępu do poczty w przypadku kradzieży urządzenia lub próby włamania na konto.
 1. Tradycyjny Outlook – nie ma osoby, która nie znałaby Outlook`a, tradycyjny wygląd i działanie pozwala na szybką obsługę, ale Microsoft Exchange to też wiele
 2. Nowoczesne funkcje do organizacji pracy.
 • Kalendarz.
  Możesz przeglądać i udostępniać swój kalendarz, tworzyć spotkania czy zarządzać kontaktami. Maile z potwierdzeniem terminów wizyt są automatycznie rozpoznawane przez algorytm i dodawane jako wydarzenia w kalendarzu.

 • Foldery.
  Outlook pozwala użytkownikom porządkować maile w podobny sposób, w jaki segregują oni pliki na swoich komputerach, czyli przy pomocy folderów.

 • Grupy.
  Po utworzeniu grupy i dodaniu do niej wybranych kontaktów możesz nadać jej unikalny adres email, np. marketing@domenafirmy.com. Każda wiadomość wysłana na ten adres trafi do wszystkich osób figurujących na liście członków grupy.

 • Funkcja Sweep.
  Uproszczone narzędzie do sprzątania skrzynki odbiorczej raz dziennie według ustalonych reguł. 

 • Przegląd subskrypcji i szybkie wycofywanie zgód.

 

Porównanie funkcjonalności poczty Exchange i standardowej poczty hostingowej:

 

Cena poczty firmowej w Microsoft Exchange.

 Usługę Exchange możesz mieć w ramach autonomicznego planu Exchange Online lub w ramach rozwiązania Microsoft 365, w skład którego wchodzą klasyczne aplikacje pakietu Office oraz przestrzeń dyskowa w chmurze OneDrive.

Cena różni się w zależności od wybranego planu oraz płatności za usługę (subskrypcja roczna lub płatna miesięcznie). Podstawowe ceny usług znajdziesz na stronie Microsoft.  Zachęcamy jednak do kontaktu z Partnerem Microsoft, który przygotuje kompleksową ofertę dla Twojej firmy uwzględniając potrzeby i wymagania. 

Nie wiesz jaki plan wybrać dla Swojej firmy? – skontaktuj się ze specjalistami KOMPLUS.

skontaktuj się z nami


Przeniesienie firmowej poczty do usługi Microsoft Exchange.

W przypadku poczty firmowej przejście z poczty hostingowej do usługi Exchange wymaga przeniesienia poczty na serwer Microsoft. Weź to pod uwagę planując zmianę poczty na Microsoft Exchange.

Realizujemy wdrożenia Microsoft Exchange i migracje poczty do chmury.

Bezpieczna poczta dla firm | Przeniesienie poczty do Exchange | Migracja poczty do chmury – Microsoft Exchange | Rozwiązania Microsoft 365