Microsoft Office 365. Biuro w chmurze.

Microsoft Office 365. Biuro w chmurze.

Nasi Klienci często pytają nas o radę przy wyborze oprogramowania biurowego i wersji Office 365 jako jednej z dostępnych opcji. Czym różni się od znanych pakietów biurowych w wersji „pudełkowej”?

Czy rzeczywiście jest taki innowacyjny?

 

Pakiet Office, kojarzy się większości z nas z pakietem oprogramowania biurowego instalowanego na komputerze. Office 365 to pakiet znanych aplikacji w „chmurze”, dostępnych za pomocą logowania. To także wirtualny dysk  do przechowywania danych oraz dodatkowe usługi i narzędzia do komunikacji wewnętrznej oraz tworzenia firmowej społeczności.

 

Główne zalety Office 365:

 

Ułatwia pracę poza firmą – nie wymaga instalowania programu na komputerze. Logując się do Office, z dowolnego urządzenia posiadasz dostęp do programów biurowych, poczty e-mail, wszystkich plików i danych zapisanych na serwerze w chmurze. Pozwala na synchronizację dokumentów pomiędzy komputerami i urządzeniami mobilnymi.

 

Elastyczność usług w pakiecie– Office możesz dopasować do potrzeb i wielkości przedsiębiorstwa. Przedłużając subskrypcję pakiet można rozbudowywać lub zmniejszać. Ilość licencji dostosowuje się do ilości użytkowników a nie komputerów. Decydując się na office 365 wykupujesz subskrypcję, którą opłacasz co miesiąc lub co rok.

 

Bezpieczeństwo danych – dane przechowywane w chmurze są własnością użytkownika. Są składowane i przechowywane zgodnie z regulacjami GIODO. Office pozwala na pracę lokalnie na aplikacjach typu Word, Excel, Power Point, a użytkownik może zdecydować, które dane mają być przechowywane w chmurze, a które na komputerze. Korzystając z chmury nie utracimy danych przy awarii czy kradzieży komputera.

Najnowsze funkcje, nowe narzędzia, aktualizacje zabezpieczeń i poprawki eliminujące usterki są aktualizowane na bieżąco.

 

Usprawnia współpracę – przy użyciu wirtualnej biblioteki dokumentów pozwala na współdzielenie informacji w zespole lub w grupie klientów. Pozwala na pracę kilku osób na jednym dokumencie, śledzenie nanoszonych zmian, udostępnianie plików dla wybranych użytkowników. Umożliwia organizowanie wideokonferencji lub porozumiewania się za pomocą komunikatora.

 

Usługi dodatkowe oferowane w Office 365:

  •  skype for business (do kontaktów telefonicznych, wideo-konferencji, jako komunikator)
  • wewnętrzny intranet firmowy, do przechowywania dokumentów, zawieszania komunikatów wewnętrznych na tablicy, stworzenia czatu grupowego
  • wewnętrzna sieć społecznościowa typu „firmbook” – do integracji pracowników, komunikacji, dzielenia się informacjami, sukcesami

 

Office 365 to nie tylko pakiet programów on-line, ale całe środowisko pracy tworzone przez użytkownika, dostosowane do charakteru i stylu pracy.

 

Jeśli planujesz zakup komputerów a przy tym również oprogramowanie, warto rozważyć wybór pakietu Office 365 Business. Z pewnością jest to produkt na miarę dzisiejszych czasów, gdy coraz więcej osób pracuje zdalnie lub korzysta równolegle z komputerów i urządzeń mobilnych. 

 

Decyzję o wymianie oprogramowania na chmurową, w całej organizacji, która ma uporządkowaną i stabilną infrastrukturę IT należy podejmować po dogłębnej analizie i z dobrym planem, aby przejście na nowy system nie wiązał się z utrudnieniami w funkcjonowaniu firmy. Wdrożenie nowego oprogramowania wymaga dopasowania do potrzeb organizacji, oraz przyzwyczajenia się pracowników do korzystania z nowych funkcjonalności.

 

Zobacz także: Outsourcing IT, Doradztwo IT