Platforma eLearningowa dla firm – szkolenia wewnętrzne on-line dla pracowników.

Platforma eLearningowa dla firm – szkolenia wewnętrzne on-line dla pracowników.

Nowy projekt firmy KOMPLUS. Platforma eLearningowa stworzona dla firm, do przygotowywania szkoleń on-line dla pracowników.

 

Nowy pracownik to nadzieja na wzmocnienie zespołu, ale też zadanie dla przełożonego, aby efektywnie przeszkolić i wprowadzić nową osobę do firmy.

Nie ma nic lepszego niż wdrożenie w praktyce przez starszego doświadczeniem pracownika jednak, gdy „nowi” często się rotują lub firma posiada wiele procedur, które pracownik musi przyswoić zanim otrzyma pierwsze zadanie, takie wdrożenia stają się bardzo czasochłonne.  Z punktu widzenia nowego pracownika, pierwsze tygodnie w pracy są bardzo wyczerpujące. Musi przejść szkolenia związane ze współpracą z wieloma działami: sprzedaży, obsługi Klienta, administracji, HR, marketingu a więc otrzymuje dużą porcję wiedzy w bardzo krótkim czasie. Musi dostosować się do czasu oferowanego przez szkolących, którzy przekazując wiedzę spieszą się, aby jak najszybciej wrócić do swoich zadań. Przyswajanie wiedzy w takim tempie jest mało efektowne, a pracownik czuje się skołowany i w efekcie wszystkiego uczy się w praktyce i mimo przeszkolenia popełnia błędy.

 

Rozwiązaniem usprawniającym  przeprowadzanie szkoleń wewnętrznych i wdrożeń nowych pracowników w firmie jest wewnętrzna platforma eLearningowa. Przy pomocy programu, przełożony tworzy szkolenie i wgrywa odpowiednie materiały szkoleniowe dla pracownika w formie filmów, prezentacji, dokumentów tekstowych. Aby potwierdzić wiedzę szkolonej osoby przygotowuje test kończący szkolenie.

Dostęp do szkolenia przełożony przydziela indywidualnie dla każdego pracownika. Może również ustalić jaka ilość pozytywnych odpowiedzi jest na zaliczenie szkolenia oraz ile razy pracownik może powtórzyć niezaliczony test.

 

Dzięki temu rozwiązaniu nowy pracownik zapoznaje się z procedurami w swoim tempie, ma czas, aby wrócić do tematu, który potrzebuje powtórzyć. Rozpoczynając pracę posiada już wiedzę teoretyczną, a kierownikowi pozostaje sprawdzenie i skorygowanie wiedzy w praktyce.

 

Za pomocą platformy można również organizować szkolenia z nowych procedur lub szkolenia przypominające z procedur ppoż czy pierwszej pomocy dla wszystkich pracowników.

 

PRZYKŁADOWE EKRANY

 

 

Zobacz także: Oprogramowanie na zamówienie; Programy dla firm szkoleniowych