Sieci WiFi

Co zyskujesz

Dzięki współpracy z KOMPLUS

  • otrzymasz rozwiązania dopasowane do Twojej działalności
  • wdrożenie zrealizują specjaliści z doświadczeniem
  • Twoje dane i informacje będą bezpieczne

 

Łączność z Internetem i systemami informatycznymi to podstawa w każdej Firmie. Dla Przedsiębiorców, którzy stosują nowoczesne technologie zapewnienie stałej i niezawodnej sieci w obiekcie to wyzwanie. Stabilna transmisja danych na dużej powierzchni zakładu, hali produkcyjnej lub biura wymaga specjalistycznych rozwiązań, które zapewnia KOMPLUS. 

Budujemy profesjonalne sieci WiFi wewnątrz i na zewnątrz budynków. Realizujemy projekty w halach produkcyjnych, magazynach, pomieszczeniach biurowych.  Posiadamy wiedzę w tworzeniu sieci bezprzewodowych uwzględniających systemy WMS, obsługę kolektorów danych czy obsługę telefonii internetowej VoIP.

Największy projekt sieci, którą wykonaliśmy dla naszego Klienta to WiFi na 6500 mkw powierzchni produkcyjno-użytkowejprzeczytaj więcej.

Co zapewniamy

  • Nieprzerwany dostęp do sieci (roaming).

Nasze systemy sieci bezprzewodowej zapewniają podłączonym urządzeniom nieprzerwaną komunikację nawet podczas przemieszczania się. Jest to niezwykle ważne w przypadku pracy z kolektorami danych, czytnikami czy notebookami. Dzięki odpowiedniemu ustawieniu punktów dostępu, oraz dobraniu narzędzi do pomieszczeń, wykluczamy martwe pola na terenie przedsiębiorstwa.

 

  • Łączność z WiFi poza budynkiem (hotspoty zewnętrzne).

Na potrzeby Klienta możemy zaplanować i objąć zasięgiem WiFi teren zewnętrzny np. na placu rozładunkowym tak aby możliwe było sczytywanie towaru od razu po zdjęciu z samochodu.

 

  • Uwzględnienie w projekcie planów pomieszczeń i układu regałów.

Projektując sieć bierzemy pod uwagę układ pomieszczeń oraz rozkład i rodzaj produktów składowanych na regałach. W zależności od rodzaju składowanych materiałów sygnał jest różnie tłumiony co ma wpływ na zasięg sieci i działanie urządzeń.

 

  • Specjalistów z uprawnieniami do pracy na wysokościach.

Dzięki temu jesteśmy w stanie przeprowadzić instalację w każdym rodzaju pomieszczeń (w tym magazynów wysokiego składowania).

 

  • Elastyczność dostarczanego rozwiązania.

Dobrze wykonana sieć WiFi zapewnia komfort pracy i możliwości rozwoju.  Wymiana czy zakup dodatkowej maszyny, kamery IP czy komputera nie wymaga dodatkowych prac i rozbudowy infrastruktury, nie wpływa na jakość sygnału.

Jak pracujemy

Wizja lokalna na miejscu – zapoznanie się z obiektem, poznanie i omówienie potrzeb Klienta.
Projekt, wycena – zaprezentowanie optymalnego rozwiązania.
Akceptacja projektu przez Klienta – szczegółowe ustalenia, ew. poprawki, uwagi Klienta.
Instalacja – montaż access pointów i urządzeń sieciowych, prowadzenie tras kablowych.
Konfiguracja, strojenie, testy – konfiguracja urządzeń, poprawki w rozmieszczeniu access pointów, pomiary siły sygnału i łączności.
Odbiór systemu przez Klienta.

Partnerzy - obsługiwana technologia

Pracujemy na sprzęcie i technologiach sprawdzonych i cenionych na rynku IT producentów. Przy wyborze urządzeń kierujemy się niezawodnością sprzętu, łatwością montażu i obsługi. Uwzględniamy wymagania i preferencje Klienta.

Najczęściej wybieraną przez naszych specjalistów marką jest Ubiquiti, ze względu na szeroki wachlarz rozwiązań pozwalający dobrać sprzęt do potrzeb Klienta oraz wysoką jakość urządzeń (niską awaryjność). 

Pracowaliśmy dla ...