Dlaczego warto wybrać oprogramowanie na zamówienie

Dlaczego warto wybrać oprogramowanie na zamówienie

Oprogramowanie na zamówienie czy gotowy system? Przedstawiamy argumenty i sytuacje przemawiające za tym, aby rozważyć zaprojektowanie oprogramowania na zamówienie.

Na rynku dostępnych jest wiele systemów gotowych. Kusi ich niższa cena, wynikająca z faktu, że rozkłada się na wielu docelowych użytkowników kupujących licencje. Takie rozwiązania cechuje uniwersalność oferowanych modułów, które nie zawsze idealnie pasują do działań firmy lub brakuje im jakiegoś elementu w procesie, aby był w pełni obsłużony. 

Dobrze dobrane rozwiązanie to duże ułatwienie, wsparcie w realizacji celów i  mierzalne zyski. Warto więc przeanalizować procesy biznesowe i  zastanowić się, czy uniwersalny system „z półki” spełni wymagania przedsiębiorstwa? Czy będzie zintegrowany z procesami biznesowymi Twojej firmy, rzeczywiście odciąży pracowników, obniży koszty prowadzenia firmy?  

7 powodów, dlaczego warto zainwestować w oprogramowanie na zamówienie, zamiast kupić gotowy produkt.


1. Pełne dostosowanie do niestandardowych potrzeb. Co w rezultacie oznacza dopasowanie systemu do procesów biznesowych przyjętych w Twojej firmie, bez konieczności przyjmowania narzuconego wzorca. Jeśli zarządzasz procesami świadomie, są optymalnie ułożone pod Twoją działalność, to naginanie się do procesów przyjętych w gotowym rozwiązaniu zdezorganizuje pracę i wydłuży czas realizacji procesu.

2. Less is more – funkcjonalności systemu na zamówienie składają się z narzędzi, które aktualnie potrzebujesz. Aplikacje, które mają masę funkcji i okienek w rzeczywistości w 80% nie będą używane, a sprawią ogólne wrażenie bałaganu z którego trudno korzystać.  Dlatego nasi Kierownicy Projektów zaczynają pracę od Analizy procesów biznesowych i tworzą Specyfikację systemu, aby ustalić co jest rzeczywiście potrzebne. System składający się z tylko potrzebnych modułów, jest intuicyjny i sprawnie obsługiwany przez użytkowników. To też oszczędność, bo nie wydajesz pieniędzy na zbędne elementy systemu. 

3. Wykorzystanie doświadczenia i wiedzy firmy tworzącej oprogramowanie – specjaliści, którzy przeprowadzili wiele wdrożeń mogą podpowiedzieć to, na co byś sam nie wpadł. Mają wiedzę nie tylko techniczną, ale też biznesową i analityczną. Bogaci w doświadczenie wiedzą, jak usprawnić proces biznesowy. Jak zintegrować go z systemem, jakie rozwiązania techniczne wybrać przy określonej infrastrukturze IT przedsiębiorstwa oraz strukturze firmy. Doświadczone firmy prowadzą projekty według sprawdzonych ram postępowania na każdym jego etapie, w KOMPLUS jest to metodyka SCRUM. 

4. Możesz liczyć na profesjonalne wsparcie specjalistów na każdym etapie wdrożenia  – podczas wdrożenia oprogramowania, ale też po zakończeniu projektu np. przeszkolenie z kultury pracy na systemie, wsparcie biznesowo-techniczne.

5. Dowolność w dostosowywaniu systemu do potrzeb zmieniającego się biznesu w przyszłości, ponieważ system rośnie razem z Twoją firmą i jej potrzebami. Prowadząc firmę trzeba sprawnie reagować na pojawiające się zmiany. Rozwój firmy bardzo często wpływa na procesy biznesowe i styl pracy. Systemy dedykowane konstruujemy w taki sposób, aby pozwalały na szybką rozbudowę lub modyfikację funkcjonalności.

6. System kupiony raz, bez konieczności ponoszenia comiesięcznych kosztów licencji (często drogich licząc SaaS płacony przez kilka lat)

7. Nieograniczone możliwości integracji z innymi systemami – czyli automatyzacja pracy bez konieczności przeklejania i przepisywania informacji pomiędzy różnymi systemami. Jeśli korzystasz w firmie z kilku rozwiązań, które potrzebują dostępu do tych samych danych, połączenie rozwiązań za pomocą dedykowanego systemu pozwoli wymieniać się informacjami bez konieczności przepisywania danych, co przyspiesza pracę i minimalizuje błędy. System połączony z pozostałymi aplikacjami pozwala też na podgląd kluczowych danych zawartych w kilku systemach na jednym urządzeniu. 

Tworzymy systemy CRM od ponad 20 lat

KOMPLUS to wykwalifikowany zespół specjalistów. Posiadamy doświadczenie w tworzeniu i wdrożeniach systemów pod indywidualne zamówienie Klientów z różnych branż m.in. produkcyjnej, szkoleniowej i deweloperów. Dostosowany system  przygotowujemy w oparciu o analizę procesów funkcjonujących w przedsiębiorstwie Klienta oraz przygotowaną specyfikację. Rozumiemy procesy biznesowe, uwzględniamy potrzeby klientów i kierunek rozwoju firmy.

Dołącz do zadowolonych Klientów KOMPLUS!

 


SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

PRZEMYSŁAW SZUBA

+48 509 237 020

pszuba@komplus.pl